Ünlü gazeteci kaynağım sağlam dedi: Erdoğan’ın kime İstanbul için hazırlan talimatı verdiği ortaya çıktı

Genel seçimlerin ardından tüm partiler önümüzdeki yerel seçimler için çalışmalara başladı. Yerel seçimler için önemli görülen ve kaybetmenin seçenek olmadığı şehirlerden çıkarılacak adaylar da merak konusu oluyor.

AKP’den İBB başkanı adayının kim olacağı da büyük merak konusu olmakla beraber daha önce kulislerden eski bakanlardan Murat Kurum, Adil Karaismailoğlu ve mevcut Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın adları geçiyor. Geçtiğimiz günlerde ise Süleyman Soylu’nun İstanbul’a aday olabileceği bilgisi sızmıştı.

“BAŞKA İSİMLER VAR”

Mevcut İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yeniden aday olması durumunda karşısına çıkacak olan AKP adayı kulislere sızdı. Süleyman Soylu’nun adaylık olasılığının değerlendirildiği Sözcü TV’de gazeteci Deniz Zeyrek, “Başka isimler var” diyerek kulislerdeki son bilgileri paylaştı.

“ERDOĞAN’DAN O İSME ‘HAZIRLAN’ TALİMATI”

Murat Kurum ve Adil Karaismailoğlu’nun adaylığı “çok istediğini” dile getiren Zeyrek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Hazırlan” talimatı verdiğini öne sürdüğü ismi paylaştı. Zeyrek’in iddiasına göre o isim, İmamoğlu ile yaşadığı atışmalarla sık sık gündeme gelen Tevfik Göksu. Zeyrek, iddiasını şu sözlerle paylaştı:

“KAYNAĞIM SAĞLAM”

“En yakın olan, ki ben Cumhurbaşkanının da kendisiyle konuşup ‘Hazırlan’ dediğini öğrendim. Şu andaki Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’ya, Cumhurbaşkanı ‘Hazırlan sen’ demiş, sağlam bir kaynaktan duydum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir