İYİ Parti Milletvekili Adnan Beker İstifa Etti

Son günlerde tartışmaların merkezinde yer alan, kısa süre önce İyi Parti‘den istifa eden Adnan Beker,kulislerde konuşulan, “Akşener’in fuhuş oteli sahibi emniyet müdürü iddiasını ortaya atma zamanlaması ile Beker’in istifası arasında bağlantı var” iddialarına yanıt verdi. Beker, iddialarda adı geçen Emniyet Müdürü K.Ö.’yü tanımadığını, aralarında da bir alışveriş olmadığını söyledi. Beker İyi Parti‘den istifasını benzer iddialardan duyduğu rahatsızlığa bağladı.

İyi Parti‘den istifa eden Adnan Beker’in Akşener’in fuhuş iddialarının merkezindeki otel sahibi polis müdürü ile ilişkisi olduğu iddia edilmişti. Kulislerde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in bu fuhuş oteli iddialarını Beker’in istifanın ardından dile getirmesi, Beker’e karşı verilmiş bir yanıt olarak ifade edilmişti. Beker sadece Akşener’in açıklamalarıyla değil, oğlu ve yeğeninin iki kadını darp iddiası ile de gündeme gelmişti.

/////////

İYİ Parti’den istifa eden Bağımsız Ankara Milletvekili Adnan Beker, partinin genel merkezindeki bir grubun itibar suikastına maruz kaldıklarını belirterek istifa ettiğini açıkladı. Beker, istifasının nedeninin Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’a yönelik asılsız iddialar olduğunu söyledi.

İYİ Partiden istifa eden Bağımsız Ankara Milletvekili Adnan Beker, başta kendisi ve ailesi başta olmak üzere onlarca yol arkadaşının “İYİ Parti Genel Merkezine çöreklenmiş ve namuslu insanları hedef alan bir grubun itibar suikastına maruz kaldıklarını” belirterek, “Sakarya Milletvekilimiz Ümit Dikbayır hakkında çıkan asılsız, belden aşağı iddialar, benim için bardağı taşıran son damla oldu.” dedi.

Beker, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “Oteli olan polis müdürlerinin bulunduğu ve bu otellerde fuhuş yaptırıldığı” yönündeki iddialarının, birtakım çevrelerce kendisiyle ilişkilendirildiğini söyledi.
Beker, “Açık ve net söylüyorum: Ne oteli bilirim, ne sahibini tanırım, ne de olayda bahsi geçen emniyet mensuplarının ismini duydum. Umarım söz konusu iddialar bir an evvel açıklığa kavuşur. Beni bu konuyla ilişkilendirmeye çalışan gazeteci, siyasetçi, şahıslara sesleniyorum: Eğer benim ya da bir yakınımın bu bahsedilen çirkin konuyla yakından uzaktan ilişkimiz varsa hemen şimdi huzurunuzda istifa ederim.” dedi.

Eğer Meral Akşener’in kastettiği ben isem Türk Milletine söz veriyorum milletvekilliğinden istifa edeceğim. Eğer bu iddia benim ile alakalı değilse çıksın bunu düzeltsin. Düzeltmezse o genel başkanlıktan istifa etsin

Beker, İYİ Partiden istifa etmesinin nedeninin Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’a yönelik asılsız iddialardan kaynaklandığını söyledi.

İYİ Partinin kuruluşunda yer almış bir iş adamı olduğunu, Dikbayır ile ilgili parti içindeki söylemlerin dedikodu boyutunu aşarak dışarıda kendilerine sorulması ve parti yönetiminin bu duruma karşı herhangi bir tavır göstermemesinin, kendisini İYİ Parti ile yol ayrımına ittiğini dile getiren Beker, şöyle konuştu:
“Başta ben ve ailem olmak üzere onlarca yol arkadaşım, İYİ Parti Genel Merkezine çöreklenmiş ve namuslu insanları hedef alan bir grubun itibar suikastına maruz kaldık. Nitekim partide etkili bir genel başkan yardımcılığı yapmış Sakarya Milletvekilimiz Ümit Dikbayır hakkında çıkan asılsız, belden aşağı iddialar benim için bardağı taşıran son damla oldu. Bu nedenle kendimi, ailemi ve inandığım tüm değerleri korumak adına İYİ Parti üyeliğinden istifa ettim. Bana atılan iftiralar istifam sonrası ortaya çıkmıştır. Bu kumpaslar, FETÖ taktiğiyle yapılmaktadır. Bu taktiği uygulayanlar da genel başkanın yanındaki şer odaklarıdır. Allah yardımcım olmuş, iyi ki istifa etmişim.”
“Her istifa eden tacizle suçlanıyor”
Beker, bir gazetecinin, “10 milletvekilinin daha istifa edeceğinin konuşulduğunu” belirtmesi üzerine şunları kaydetti:
“Kimse istifa etmez. Her istifa eden tacizle suçlanıyor. O nedenle herkes korkuyor. Bizim partiden istifa edenlerin yüzde 90’ı tacizle suçlanıyor. Ümit Dikbayır’la ilgili iddialar da 4-5 yıl öncesine ait.
Çamur at, izi kalsın şeklinde bir genel başkanlık olmaz. Benim ailem var, evlatlarım var. Nasıl, Akşener oğlu ile ilgili iddialarda ortalığı yıkıyorsa benim de evlatlarım var. Dikbayır’ın da ailesi var. Allah’a şükür, hepimiz kendimizden eminiz. Genel başkanın tüm siyasi çalışmalarında yanında olan bir arkadaş, iki kız çocuğu sahibi bir baba tacizle suçlanıyorsa, kendisine ‘abla’ diye hitap eden bir adam da fuhuş yaptırıldığı iddia edilen otelle ilişkilendiriliyorsa vay bizim partimizin haline. Otele bakmaya gerek yok, o zaman partiye bakmak gerekir.”
Beker, AK Parti’ye geçip geçmeyeceği yönündeki soruya, “Bana hiçbir partiden teklif gelmedi, benim de hiçbir partiyle görüşmem olmadı.” karşılığını verdi.

Kaynak: AA / Politika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir