Helldivers 2 için ilk yama ödül sorunlarını çözüyor ve ödül etkinliğini müjdeliyor

Bu güncelleme ile oyuncuların deneyimi daha da iyileştirilirken, Helldivers 2 evrenindeki maceraları daha da ödüllendirici hale getirmeyi amaçlıyor. Geliştirici ekip, oyuncu geri bildirimlerini dikkate alarak hızlı ve etkili çözümler sunmaya devam ediyor.

Helldivers 2, son zamanlarda oldukça popüler bir dönem yaşıyor. Arrowhead Game Studios tarafından geliştirilen oyun, rekor kıran bir lansmanın ardından beklenenden çok daha büyük bir oyuncu akınına hazır olmadığını hızla fark etti. Bir noktada, PC ve PS5 platformlarında eş zamanlı 360,000 oyuncu sayısını aşan oyun, bu yoğun ilgi karşısında bazı zorluklarla karşılaştı. Geliştirici ekip, en yaygın sorunları ele almak için küçük düzeltmeleri hızla devreye aldı ve daha sonra sunucu kapasitesini genişleterek giriş hatalarını azalttı ve daha fazla oyuncunun herhangi bir anda çevrimiçi olmasına olanak tanıdı.

Helldivers 2 için ilk yama ödül sorunlarını çözüyor ve ödül etkinliğini müjdeliyor

Arrowhead ekibi şimdi oyunun ilk yamasını yayınladı. Sadece PC için kullanıma sunulan 01.000.005 versiyon numarasına sahip bu yama, oldukça uzun bir isme sahip olmasının yanı sıra, pazartesi günü geç saatlerde, bir saatlik sunucu bakımının ardından devreye alındı. Bu güncelleme, bir dizi sunucu ile ilgili problemin ele alınması yönünde atılan bir başka adımı temsil ediyor.

Güncelleme özellikle, giriş doğrulama istek sürecini kolaylaştırıyor, bu da başlangıç ekranında oturum açma düğmesini tekrar tekrar tıklama gerekliliğini azaltıyor. Dahası, giriş işlemi başarısız olduğunda oyunun neden başarısız olduğunu açıklayacağı, böylece kullanıcıların ne olduğunu anlamak için çaresizce beklemesinin önüne geçeceği belirtiliyor. En iyi yanı ise artık bir geri sayım sayacının bulunacak olması; bu, oyuncuların düğmeyi sürekli tıklamalarını ve sunucular üzerindeki istek yükünü daha da artırmalarını önlemeyi amaçlıyor. Ancak, bu bir sıra sisteminin yerinde olduğu anlamına gelmiyor, sayac sadece bir sonraki giriş denemesinin ne zaman yapılacağını gösterecek.

Eğer lansmandan bu yana oyunu oynuyorsanız, sunuculardaki yük nedeniyle oluşan ilerleme ve görev ödülleri eksikliği sorununun farkında olabilirsiniz. Yeni yama, görevlerden gelen ödülleri ve günlük/zorluk ilerlemesi hatasını düzeltiyor. Geliştirici ekip, bunun sorunun sonu olacağına inandığını belirtse de, gerekli olması durumunda daha fazla düzeltme yapılacağını izlemeye devam edeceklerini ifade etti.

Lansmanın getirdiği tüm kaosu telafi etmek için Arrowhead, artırılmış ödüller sunan bir oyun içi etkinlik üzerinde çalışıyor – ancak bu konuda bir zaman çizelgesi sunmadı. Tüm değişiklikler Helldivers 2‘nin Steam sayfasında yer alan tam değişiklik günlüğünde okunabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir