BİZ GAZETECİYİZ | Çağdaş Gazeteciler Derneği’nden kampanya: Tolga Şardan’ın sözünü çalıştığımız alanlara taşıyoruz

Çağdaş Gazeteciler Derneği Ankara Şubesi, tutuklanan gazeteci ve T24 yazarı Tolga Şardan‘ın “Biz gazeteciyiz” ve “Gazetecilik yapıyoruz, o kadar” sözlerini CHP’nin 38. Olağan Kurultay’ına taşıdı. 

CHP 38. Olağan Kurultayı bugün Ankara’da başlıyor. Kurultay’ın ilk gününde genel başkan seçimi yapılacak. ikinci günde ise Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri belirlenecek.

Basın mensupları Kurultay’da yerini alırken, Çağdaş Gazeteciler Derneği üyeleri gazetecileri “MİT’in Cumhurbaşkanlığı’na sunduğu ‘yargı raporu’nda neler var?” başlıklı yazısı sonrası İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın re’sen başlattığı soruşturma kapsamında tutuklanan T24 yazarı Tolga Şardan’a desteğini sürdürdü.

Kurultay’da bulunan ÇGD üyeleri gazeteciler, Şardan’ın adliyeden çıkarılırken, meslektaşlarının “Söylemek istediğiniz bir şey var mı?” sorusu üzerine “Biz gazeteciyiz, gazetecilik yapmaya devam edeceğiz, o kadar” sözlerini yaka kartı olarak üzerlerinde taşıdılar.

“Tolga Şardan’ı serbest bırakın”

Şardan’a destek veren ÇGD üyesi gazeteciler sosyal medya hesaplarından söz konusu fotoğraflarını “Tutuklu meslektaşımız Tolga Şardan’ın sözünü, gazeteciler olarak çalıştığımız alanlara taşıyoruz. Biz gazeteciyiz. Kamuoyunu bilgilendirmek için mesleğimizi yapmaya devam edeceğiz. Tolga Şardan’ı serbest bırakın ” notuyla paylaştı.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir