AKP Sözcüsü Ömer Çelik: Günahlarını Bay Kemal’e yıktılar

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Seyhan / Bey Mahallesi’ndeki katıldığı vatandaş buluşmasında “Tuttular altılı masanın günahını Bay Kemal’e yıktılar. Her gün birbirlerinin aleyhine söz söylüyorlar” dedi.

31 Mart Yerel Seçimleri’nde Adana Büyükşehir Belediye başkan adayı Fatih Mehmet Kocaispir’e destek isteyen Çelik, önceki seçimlerden hatırlatmalarda bulundu. Çelik: “Anketlerde diyorlardı ki; “AK Parti kaybedecek, Cumhur İttifakı kaybedecek. Altılı masa kazanacak.” Siz ne yaptınız? Altılı masayı, masanın altındakileri, arkasındakileri, masanın etrafındakileri Adana’da sandıklara gömdünüz. Onlar o günlerde “Altılı masa olarak bir araya geldik, yedili masa olarak bir araya geldik, Türkiye’yi biz yöneteceğiz ve böylece altımız birden karar vererek önümüze devam edeceğiz” diyorlardı. Ben de buradaki toplantılarımızda ve diğer mahallelerdeki toplantılarımızda diyordum ki, 6 kişiyle bırakın siz Türkiye’yi yönetmeyi, siz çay bile demleyemezsiniz.”

“Altılı masanın günahını Bay Kemal’e yıktılar”

İttifaklarının her zaman yerinde olacağını belirten Ömer Çelik konuşmasına şöyle devam etti:

“Şimdi Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, tuttular altılı masanın günahını Bay Kemal’e yıktılar. Her gün birbirlerinin aleyhine söz söylüyorlar ve bugün siz kardeşlerimiz sayesinde altılı masaya oy veren vatandaşlarımız bile, “İyi ki bunlar sandığa gömülmüş” diyor. Bunlar Türkiye’ye altılı masa diye bir kötülük projesini dayattılar. Ama siz buna müsaade etmediniz. Gerçekten hani derler ya “Verilmiş sadakamız var” diye. Gerçekten Allah bunlara fırsat vermesin. Şimdi altılı masanın bir tarafı öbür tarafına, öbür tarafı diğer tarafına, başka tarafı hepsine birden karşı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir