Uber, artık uçuş rezervasyonu da sunmaya başladı

Şirketin İngiltere genel müdürü Andrew Brem, yayına bunun daha geniş bir seyahat rezervasyon platformu olma hedefine ulaşmak için attığı “en son ve en iddialı adım” olduğunu söyledi.

Uber ilk olarak İngiltere uygulamasına tren, otobüs ve uçak rezervasyonlarını ekleme planlarını geçen yıl nisan ayında açıklamıştı ve birkaç ay sonra ilk iki seçeneği kullanıma sunmuştu. Brem, tren rezervasyonlarının şu ana kadar “inanılmaz derecede popüler” olduğunu ve kullanıma sunulduklarından bu yana her ay %40 arttığını söyledi ancak Times’a somut bilet satış rakamları vermedi.

Şirket, uçuşları için seyahat rezervasyon acentesi Hopper ile işbirliği yaptı. The Times, Uber’in her satıştan küçük bir komisyon alacağını ve gelecekte tekliflerinin üzerine bir rezervasyon ücreti ekleyebileceğini söylüyor.

Uber, artık uçuş rezervasyonu da sunmaya başladı

Şirketin kesintisinin gerçekte ne kadar olduğu belli değil ancak ortak sürücülerinden tüm ücretler üzerinden %25 komisyon alıyor. Times’ın belirttiği gibi, uçuş rezervasyonları sunmak, Uber’in ana araç çağırma işinin daha da büyümesine yardımcı olabilir çünkü kullanıcılar büyük olasılıkla hizmet aracılığıyla havaalanına gidip gelmek için yolculuk rezervasyonu da yapacaktır.

Uçuş rezervasyonları şu anda yalnızca Birleşik Krallık’ta mevcut olsa da şimdilik aslında yalnızca Uber’in planları için bir test alanı görevi görüyor. Brem, yayına, şirketin uçuş tekliflerini gelecekte daha fazla ülkeye genişletmeyi umduğunu, ancak henüz somut planları olmadığını söyledi. Uber, 2019’da ABD’de 200 dolarlık helikopter yolculuğu teklif etmişti ancak bu hizmet salgınla ilgili kapanmalar esnasında durduruldu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*