Galatasaray’ın hakem raporu: Bize hata yapan ödüllendirilir!

Galatasaray Kulübü’ne göre, Konyaspor, Adana Demirspor ve kupadaki Başakşehir maçlarında aleyhlerine flaş hatalar yapıldı. VAR, kurtarıcı olabilirdi ancak gereken müdahaleler atlandı. Galatasaray’ın hazırlattığı hakem raporunda aleyhlerine hata yapan hakemlerin dinlendirilmediği belirlendi.

Serkan Tokat, Ali Şansalan, Bahattin Şimşek, Özgür Yankaya ve Kadir Sağlam gibi hakemlerin hatalarına rağmen maç almaya devam ettiği vurgulandı. TFF ve MHK’ya yönelik çalışmada şu vurgu yapıldı: Başka takımlar aleyhine hata yapan cezalandırılıyor. Galatasaray aleyhine hata yapan hakemler ise üst üste maç alarak ödüllendiriliyor!

GENÇERLER’E MAÇ VAR

MHK Hakem Danışmanı Hugh Dallas, Galatasaray-Adana Demirspor maçında Mertens’e yapılan faulle ilgili ‘kırmızı kart’ değerlendirmesinde bulunmuştu. Maçın hakemi Koray Gençerler, o günden bu yana bir 1. Lig bir de Süper Lig sınavında VAR ve AVAR olarak görev aldı.

Sarı-kırmızılı yönetimin analizine göre Fenerbahçe aleyhine hata yapan hakemlere maç verilmiyor. Adana Demirspor-Fenerbahçe (2 Şubat) maçının hakemi Ali Palabıyık halen dinlendiriliyor. Aynı maçın VAR’ı Koray Gençlerler ise iki aydır sadece 1. Lig’de AVAR olarak görevlendirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir